Haftalık Cilt Bakım Rutini

by - 12/01/2015

Herkese Merhaba,
Bugün sizlere haftada 1 kere yaptığım cilt bakım rutinimi anlatacağım.Ben bu rutini Pazar günleri yapıyorum siz ne zaman yapmak isterseniz günü size kalmış.

1- Gözeneklerimin iyice açılması için bir kaseye kaynar su koyuyorum ve kafamı temiz bir havluyla kapatarak telefonumdan 10 dakika kurup buhar banyosu yapıyorum, bu şekilde tüm gözeneklerim açılıyor ve cildim rahatlıyor.


2- Buhar banyosundan sonra elimde bulunan cildime uygun bir kil maskesi kullanıyorum maskeyi yüzüme uyguladıktan sonra kuruyana kadar bekliyorum (yaklaşık 10-15 dk.) ve kuruduktan sonra bol suyla yüzümü yıkıyorum. Dermokil 15+ Yaş Kil Maskesi 4.50 TL (Tek kullanımlık)


3. Maskeyi yüzümden temizledikten sonra siyah noktalarda temizleniyor fakat biraz kalıyor. Bu gibi durumlarda siyah nokta bantları kullanıyorum.Bandı burnuma yapıştırdıktan sonra iyice yapışması için hafif üstünü ıslatıyorum ve böylece daha iyi yapışıyor. Yaklaşık 10-15 dakika bekledikten sonra bandı yüzümden yavaşça çıkartıyorum.Fiyatını hatırlamıyorum.4. Ve bandı burnumdan çıkardıktan sonra gül suyunu kare pamuk yardımıyla cildimi siliyorum. Ben gül suyunu çok yer kapladığı için böyle bir şişeye koydum Şelale Gül Suyu 10 TL.


5. Ve son olarak tüm işlemleri yaptıktan sonra sıra geliyor cildimi nemlendirmeye bunun için Nivea Soft Nemlendirici Bakım Kremini yüzüme ve dudaklarım içinde Marseillais Lip Balm kullanıyorum.
Nivea Soft Nemlendirici Bakım Kremi 8,50 TL Marseillais Lip Balm 10 TL

You May Also Like

0 yorum

Yorumlarınız Benim İçin Çok Değerli!