20 Temmuz 2016 Çarşamba

Dizi Önerisi: Shameless

Herkese Merhaba!

Bugün sizlere bayağıdır başlamak istediğim fakat çokça üşendiğim fakat başlayıp 6 sezon birden izlediğim bir diziden bahsedeceğim;

SHAMELESS!
Eeee biz bu diziyi zaten biliyorduk diyenlerinizi duyar gibiyim fakat dediğim gibi yeni diziye başlamaya üşendiğim kadar hiçbir şeye üşenmiyorum.. Diziyi bilenleriniz varsa ve bu yüzden okumak istemezseniz +1'leyip çıkarsanız çok tşk..
Şikago'nun varoş bir mahallesinde 6 çocuk ve alkolik bir babadan oluşan Gallagher ailesinin zaman zaman komik, çoğu zamansa yürekleri burkan hayatlarını anlatılmaktadır. Dizide ailenin ve her bireyin kendi içinde yaşadığı maceralar anlatılmaktadır. Cinsellik, alkol, uyuşturucu ve benzeri ögelere rastlayabilirsiniz. Dizi 6 sezondan oluşmaktadır. Ben 6. Sezon 3. Bölümdeyim bitmesin diye yavaş yavaş izliyorum.. 7. Sezonu Ekim ayında çıkacak. İlk bölümü 9 Ocak 2011'de yayımlanmıştır. IMDb puanı 8,7

Detaylı Oyuncu Tanıtımı;Frank Gallagher (William H. Macy): 6 Çocuğun babasıdır, pek babalık yaptığı söylenilemez fakat ara sıra iyi olabilmektedir. Çoğu zamanını barda geçirir. Alkolik, narsist ve bencildir.
Fiona Gallagher (Emmy Rossum): Evin Frank'ten sonra en büyüğüdür anneleri terk ettiği için çocuklara bakan kişidir. Kardeşlerin vasisidir. Evi geçindirmek için sürekli çalışmak zorundadır.
Debbie Gallagher (Emma Kenney): Ailenin en küçük kızıdır. Ailesine sadık, dürüst biridir. Ergenlik döneminde yaşamak istediği hayat yüzünden ablası Fiona ile araları bozulur. Ne olursa olsun ailesi onun için herşeyden önemlidir. Frank'i en çok seven kişi de Debbie'dir.
Carl Gallagher (Ethan Cutkosky): Liam'dan sonra ailenin en küçüğüdür. Serseri, sadist ve korkusuz bir yapısı vardır. Şiddet yanlısıdır ve çokça tehlikeli şeyler yapar. Birçok kez okuldan atılma tehlikesi geçirir. Kız düşkünüdür.
Ian Gallagher (Cameron Monaghan): Philipten sonra ailedeki en büyük erkek çocuktur.Askeri okulda okumak için abisinin kimliğine bürünmüştür. Eşcinseldir. Eski kız arkadaşı Mandy’nin abisi Mickey ile bir ilişkisi vardır. Ve annesinde de olan bipolar hastasıdır.
Philip "Lip" Gallagher (Jeremy Allen White): Fiona'nın en büyük destekçisidir ve ailenin en büyük erkek çocuğudur. Üstün bir zekaya sahiptir. Para karşılığı insanların sınavlarına girer.
Mickey Milkovich (Noel Fisher): Ian'ın sevgilisidir. Başta kabul etmek istemese de zaman geçtikçe Ian'a daha çok bağlanmaktadır. Mahallenin serseri çocuğudur. Kardeşleriyle işlemediği suç yoktur. Ian'ın hastalığına herkesten çok o üzülmüştür.
Veronica Fisher (Shanola Hampton): Özgün biridir. Ailenin yan komşusudur. Kev ile birliktedir. Fiona'nın en yakın arkadaşıdır.
Kevin Ball (Steve Howey): Gallagher'ların yan komşusudur. Veronica ile birliktedir. Yıllarca çalıştığı barın sahibi ölür ve barı ona bırakır. Kızlarına çok düşkün bir babadır bu sebepten dolayı çoğu zaman Veronicayla araları açılır.

8 yorum:

 1. Yeni bir diziye başlamak tam bir işkence. Bir türlü karar veremiyor insan. Hem üşeniyor hem ya beğenmezsem düşüncesi... Hep duyuyorum bu diziyi ama bir türlü başlamadım. Bundan sonra başlayacağım dizi bu olacak! Teşekkürler bu güzel yazı için. Kalemine, emeğine sağlık! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler güzel yorumun için :)

   Sil
 2. Ben bilmiyordum tanitim için tesekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim yorumunuz için ❤️

   Sil
 3. Çok gordum bu dızıyı baslamak ıstıyodum bayadır sımdı baslayacagım sanırım

  YanıtlaSil
 4. Bi ara çok severek izlerdim şu ara pek fırsat bulamıyorum :) Çok eğlenceli bi dizi.Pyalaşımın için teşekkürler güzel şeyler yazıyorsun blogunu beğendim ve takibe aldım bana da beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben tesekkur ederim yorum icin, hemen geliyorum blogunuza 💚

   Sil

Yorumlarınız Benim İçin Çok Değerli!