Avéne Thermal Spring Water

by - 2/03/2017

Merhaba!


Bu yazımda Avéne markasının temal suyunu inceleyeceğim. Öncesinde termal sular hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum.

Termal su, bakım amacıyla kullanılan bir mineral sudur. Cilt tipi ne olursa olsun, cildini yatıştırıp tazelemek isteyen herkes için idealdir. Termal sular cildi dengeler, güçlendirir ve yeniler. Soğuk havalarda kızaran ve kuruyan cildini sadece birkaç fısta dengeleyen termal sular, yaz aylarında ise ferahlık sağlar. Termal suyu; Nemlendirici, makyaj öncesi, makyaj çıkartma, tıraş sonrası, güneş yanıkları, epilasyon sonrası, yaralanmalarda, bebek için pişiklerde, spordan sonra ve cilt kızarıklıkları için kullanabilirsiniz. 

Şu zamana kadar bununla birlikte 4 farklı markanın termal suyunu denedim. Aralarından en beğendiklerimden 2. Avéne oldu! (1. sırada tabii ki biricik sevgilim La Roche Posay var. 💓 )

Termal suları cildimin atak dönemleri ve yaz mevsiminde kullanıyorum. Şu an cildim çok kuru. Yıkama jeli kullanırsam hemen sonrasında ve spordan sonra cildimi nemlendirmesi için kullanıyorum. Onun dışında yok güneş yanığıdır, yok tıraş sonrası vs. için kullanmıyorum. Üzerinde hassas ciltler için yazıyor fakat diğer sorunsuz cilt tipleri de kullanırsa bir sorunla karşılaşacağını düşünmüyorum. Kokusu yok. Bendeki 50ml yanılmıyorsam 2 farklı boyu daha var. Bana bu daha kullanışlı geldi, küçük olduğu için her yere sığıyor. Bu boyundan 2. şişem bu. Gayet beğendim, bittiği zaman aynısını almam, farklı markaların termal sularını denemek istiyorum. Ben eczaneden aldım fiyatı 17TL.

You May Also Like

4 yorum

  1. Avenenin lekeler için olan bir kremini kullanmıştım az çok memnun kaldım. Bitiremeden ilaç tedavisine başladığım için etkisini tam göremedim ama iyi bir marka olduğuna şüphe yok :)

    YanıtlaSil
  2. Aşırı merak ettiğim markalardan. :)

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Benim İçin Çok Değerli!