Roaccutane Tedavim 4. Ay

by - 3/22/2017


Bu ay farklı bir hastanede diyetisyene gittim ve hazır kan vermişken oradaki cildiye doktoruna da göstereyim dedim. Uzun uzun konuştuk, kadının bilgi dağarcığına hayran kaldım. Roaccutane kullanırken illa bir doktora gitme gibi bir zorunluluğunuz yok, isterseniz her ay farklı doktora gidebilirsiniz. 30 mg olarak devam etmemi söyledi. Yine trigliserid oranım fazla çıktı. Bu değeri ilacın çıkarttığını ve yememe dikkat etmemi söyledi. Aknefloks kullandığımı söyledim o kremin büyük sivilceler için olduğunu, izlerim için tedavi bittikten sonra iz tedavisine başlayacağını söyledi. Ama yine ben çıkan birkaç sivilcem geçene kadar kullandım. Diğer yazılarımı okuduysanız eski doktorum güneş kremine ihtiyaç yok diye diretiyordu onu sordum kullanman gerekiyor, istediğin bir markanın SPF 30 üzeri güneş kremi alabilirsin dedi. Sonrasında Avéne Emulsion SPF 50+ güneş kremini aldım. Hatta inceleme yazısı yazmıştım hemen şuradan o yazıma gidebilirsiniz. 


Bu ay yine diğer aylarda olduğu cildimde kuruma vardı fakat ilk kez gözlerimin de kuruduğunu hissettim. İlk ay doktor suni gözyaşı damlası aldırtmıştı onu kullandım. Yine ağrım, sızım yoktu. Ellerimi diğer aylara göre daha fazla kurudu. Yüzümde 1-2 tane beyaz nokta vardı. 2-3 hafta Aknefloks olsun çay ağacı yağı olsun sürdüm fakat geçmedi sonunda onları patlattım ve izleri kalmadı. Başka değişen bir şey yoktu..

You May Also Like

12 yorum

 1. çok geçmiş olsun umarım cildiniz düzelir

  YanıtlaSil
 2. Bende zoretanin kullanıyorum. Son 2 ay kaldı günde 60 mg dan kullanıyorum. Suni göz yaşını aksatmamak lazım gözunuz sisebilir. Bu arada güvenilir ve tek doktor her zaman tavsiyemdir. Ben 3. Doktorda sabit kaldım. :)) Geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk kez duydum gözün kuruluktan şiştiğini.. Sanıyorum daha fazla kullanacağım gözyaşı damlasını. Bu değiştirdiğim 5 ya da 6. doktor :)

   Sil
 3. Bende 3 yıl önce kullanmıştım. Geçmiş olsun. Bol sıvı almanı tavsiye ederim :)) Zorlu bir süreç fakat ileriye dönük oldukça başarılı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, yeterince sıvı alıyorum :)

   Sil
 4. Maalesef bazı sivilceler öyle, patlatmadan geçmiyor. Üzerine Aknefloksu sürdüğümde birkaç güne iyileşiyor, szi de gözlemlemişsinizdir sivilceler üzerinde belki. Doktoru değiştirmen bence de iyi olmuş. Bir dahaki ayı bekliyorum, görüşmek üzere

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Aknefloks lekelere hiç etkisi yok fakat sivilcelere çok iyi geliyor.

   Sil
 5. Geçmis olsun canim 😍

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Benim İçin Çok Değerli!