ERDEM x H&M

by - 11/04/2017

Bugün sizlere H&M'in ERDEM Moralıoğlu ile yaptığı işbirliğini, alışveriş deneyimimi ve bu koleksiyondan hangi parçaları aldığımı anlatacağım.Öncelikle nedir bu koleksiyon olayı?

H&M 2004 yılından beri her yıl Kasım ayında belirlediği büyük bir markayla iş birliği yapıyor. Ürünler sınırlı sayıda oluyor, tükendikten sonra bir daha satışa çıkmıyor. Markaların kendi fiyatlarına göre işbirliği ürünleri oldukça uygun fiyatlı oluyor. Örneğin Erdem'in tek bir eteği £1500-2000 arası fiyatı varken işbirliği ürünleri çok daha ucuz.


Peki kim bu Erdem?

Erdem Moralıoğlu, 1977 Montreal, Kanada doğumlu 40 yaşında bir moda tasarımcısıdır. Babası 30'lu yaşlarda Kanada'ya göç etmiş, aslen Antakyalıdır. Türkiye'de hiç yaşamamış fakat İstanbul ve Antakya'ya ailesini ziyaret etmek için geliyor. Eğitimini Kraliyet Sanat Koleji ve Ryerson Üniversitesinde tamamlamıştır. Michelle Obama, Kate Middelton, Elizabeth Olsen ve daha bir çok Hollywood yıldızını giydirmiştir. Sadece kadın giyim ürünleri tasarlayan Erdem, ilk kez bu koleksiyonda erkek ürünleri tasarladı.


Şimdi gelelim H&M için tasarladığı koleksiyona. Fotoğrafı ben çektim. Ankara Cepa mağazası vitrini. Koleksiyon bu yıl 2 Kasım'da saat 10:00'da Ankara Cepa AVM ve İstanbul'da Zorlu ve İstinye Park AVM ve saat 09:00'da ise hm.com.tr'de satışı oldu. Ben o gün mağazaya gitmeyip internetten sipariş verecektim fakat şans eseri Twitter'da öncelikli alışveriş yarışması yaptıklarını görüp katıldım ve yarışmayı kazandım. Yarışmayı kazanıp gitmemek olmaz deyip gittim. Ben gittiğimde saat 08:30'du yine bir sıkıntı çıkar diye listeye adımı yazdırdım ve o saatte gittiğim halde 2. gruba girdim normalde geçen yıl falan 08:30'da gitseniz 7. sıraya anca girersiniz. Ayrıca yanılmıyorsam toplam 4 grup oldu. Sanırım tasarımcı pek tanınmadığından ve online'da da satış olduğundan pek mağazadan alan olmadı. Neyse biz ilk sıradan da önce 09:45'te yarışmanın cevabını aynı anda veren bir kadınla birlikte girdik. Ben alacağım ürünleri kafamda belirlemiştim fakat bir baktım erkek koleksiyonu gelmemiş mağazaya ve bundan girdiğimde haberim oldu, geçen yıllarda hep gelirdi iki koleksiyonda.


Sadece bu iki parçayı aldım çünkü diğerleri çok feminendi. Geçen yıllara göre daha pahalıydı. Bu koleksiyon bir H&M x Balmain gibi değildi, o yüzden pek ilgimi çekmedi..


Tshirt: 100TL
Sweatshirt: 299TL


Bunlar ise orada çektiğim birkaç fotoğraf.

You May Also Like

2 yorum

  1. Belki beğendiğim bir şey olursa bende alırım :D Hm nin erkek reyonundan çokça kıyafet almışım vardır :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Koleksiyondan almak istediğin varsa elini çabuk tutmalısın belki tükenmiş bile olabilir :)

      Sil

Yorumlarınız Benim İçin Çok Değerli!